Historia Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK Mszana Dolna

W roku 1995 zawiązało się Towarzystwo Sportowe Cyklocentrum. Celem działania tej organizacji było propagowanie turystyki rowerowej i organizowanie imprez rowerowych. Działalność ta była typowo amatorska, organizację imprez pokrywali uczestnicy zawodów i wycieczek. Brała w nich udział młodzież i dorośli z różnych miast (Kraków, Rabka, Nowy Targ, Skomielna Biała, Mszana Dolna), działalność turystyczna polegała na organizacji wycieczek rowerowych na terenie województwa oraz wycieczek zagranicę – Słowacja, Węgry – w okresie wakacyjnym. Działalność turystyczna zmieniła się w roku 1997 w sportową. Zaczęto organizować zawody w duatlonie (bieg plus jazda rowerowa). Od stycznia 1998 TS Cyklocentrum zostało przyłączone do MOK w Mszanie Dolnej. Od roku 1997 do 2001 organizowano i brano udział w wielu imprezach duatlonowych na terenie całego kraju. Z biegiem czasu coraz mniejsze zainteresowanie Polskiego Związku Triatlonowego duatlonem doprowadziło do upadku tej dyscypliny, nie mniej jednak wychowanek naszej sekcji Michał Talaga zdobył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Chęcinach, a Jan Wydra plasował się w czołówce seniorów w Pucharach Polski. W roku 2001 zaprzestano brania udziału w imprezach duatlonowych na rzecz biegów górskich, ulicznych, przełajowych i długodystansowych. Motorem wszelkich poczynaniach do dnia dzisiejszego był i jest Zygmunt Łyżnicki. Przez kilka lat w działalności sekcji przewinęło się wielu zawodników. Aktualną kadrę sekcji tworzą zawodnicy w rożnych kategoriach wiekowych, którzy reprezentują wysoki poziom sportowy. Biorą oni udział w imprezach biegowych w kraju i zagranicą

Ostatnie wyniki / starty

DATANAZWAZAWODNIKKWCZASDYSTANSMIEJSCE
2019.06.16II Bieg HasioraJan WydraMasters M00:14:405km1
2019.06.16II Bieg HasioraEmil DrabikSenior M00:14:355km2
2019.06.16II Bieg HasioraJanusz WójcikWeteran I M00:16:175km2
2019.06.16II Bieg HasioraMichał TalagaMasters M00:02:575km2
2019.06.16II Bieg HasioraZygmunt ŁyżnickiWeteran II M00:19:265km2
2019.06.16II Bieg HasioraRyszard PudziszWeteran I M00:17:005km4
2019.06.16II Bieg HasioraRyszard KobajłoWeteran I M00:17:115km5
2019.06.16II Bieg HasioraMarek NadkańskiWeteran I M00:18:565km7
2019.06.08 X BIEG ULICZNY "Jedlicka Siódemka"Piotr KitaM300:21:36.047km2
2019.06.08 X BIEG ULICZNY "Jedlicka Siódemka"Ryszard KobajłoM500:24:53.417km2
2019.06.08 X BIEG ULICZNY "Jedlicka Siódemka"Mrek NadkańskiM500:28:08.24
7km6
2019.06.08 X BIEG ULICZNY "Jedlicka Siódemka"Zygmunt ŁyżnickiM600:28:38.807km2
2019.06.02III Rodzinny Mini Festiwal Biegowy "O Złotą Kózkę"Ryszard PudziszM50-5900:18:56 5km1
2019.06.02TVRDOŠÍNSKA DVANÁSTKA SI PRIPÍSALA UŽ SVOJ 17. ROČNÍKEmil DrabikMuži A1839:52,212km1
2019.06.02TVRDOŠÍNSKA DVANÁSTKA SI PRIPÍSALA UŽ SVOJ 17. ROČNÍKJan Wydra Muži B4039:22,7 12km1
2019.06.02TVRDOŠÍNSKA DVANÁSTKA SI PRIPÍSALA UŽ SVOJ 17. ROČNÍKMichał TalagaMuži B4040:17,712km2
2019.06.02TVRDOŠÍNSKA DVANÁSTKA SI PRIPÍSALA UŽ SVOJ 17. ROČNÍKRyszard KobajłoMuži C5049:15,212km4
2019.06.02TVRDOŠÍNSKA DVANÁSTKA SI PRIPÍSALA UŽ SVOJ 17. ROČNÍKZygmunt ŁyżnickiMuži D6053:53,212km2
2019.05.25Bieg Św.Kingi - Stary SączMarek NadkańskiM50+47:3010km2
2019.05.25VI Sieprawska PiątkaJan WydraM4000:17:545km1
2019.05.25VI Sieprawska PiątkaRyszard PudziszM5000:21:095km2
2019.05.25VI Sieprawska PiątkaZygmunt ŁyżnickiM6000:24:265km2
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejEmil DrabikD16:31,05km1
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejMichał DyrekM3040:35,510km7
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejJan WydraM4033:36,210km1
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejJanusz WójcikM5038:19,210km1
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejRyszard PudziszM5040:03,110km3
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejMarek NadkańskiM5044:00,510km6
2019.05.18XXVII Międzynarodowy bieg uliczny po ziemi MakowskiejZygmunt ŁyżnickiM6046:53,9
10km3
2019.05.18VII Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym TarguMichał TalagaM 40 - 490:41:56,0011km1
2019.05.12XVII Bieg SkawińskiJan WydraM4000:32:5810km1
2019.05.12XVII Bieg SkawińskiJanusz WójcikM5000:37:2910km4
2019.05.12XVII Bieg SkawińskiEmil DrabikM2000:33:4410km9
2019.05.12XVII Bieg SkawińskiJustyna PotaczekK3000:46:0710km16
2019.05.12XVII Bieg SkawińskiAgata GomółkaK3000:50:1410km31
2019.05.03XXII Bieg Konstytucji w RudzachJan WydraM4000:34:3810km1
2019.05.03XXII Bieg Konstytucji w RudzachMichał TalagaM3000:36:0110km2
2019.05.03XXII Bieg Konstytucji w RudzachJanusz WójcikM5000:38:5010km7
2019.05.04GARMIN ULTRA RACE MYŚLENICEMarek Nadkański M50-5901:12:5113km18
2019.05.01VIII Bieg ZIEMI LIMANOWSKIEJJustyna PotaczekK4000:17:34.634km3
2019.05.01VIII Bieg ZIEMI LIMANOWSKIEJKatarzyna MielnikiewiczK5000:17:27.224km1
2019.05.01VIII Bieg ZIEMI LIMANOWSKIEJAgnieszka JasekK5000:17:49.954km2
2019.05.01VIII Bieg ZIEMI LIMANOWSKIEJPiotr KitaM4000:12:53.744km3
2019.05.01VIII Bieg ZIEMI LIMANOWSKIEJRyszard KobajłoM6000:14:54.774km3
2019.05.01VIII Bieg ZIEMI LIMANOWSKIEJZygmunt ŁyżnickiM7000:16:45.244km2
2019.04.28Cracovia Maraton 2019Michał Talaga79M40/302:33:5142,195km15
2019.04.28Cracovia Maraton 2019Agata Gomółka84K30/10304:05:5442,195km103
2019.04.27Bieg Nocny KRAKÓWEmil DrabikM18 - 800:33:4010km13
2019.04.27Bieg MuszyniankiRyszard PudziszM50+00:18:53,70 5km1
2019.04.27Bieg MuszyniankiRyszard KobajłoM50+00:19:25,955km2
2019.04.27XXVI Bieg Uliczny im. Wojciecha KorfantegoJanusz WójcikM500:37:1010km2
2019.04.27XXVI Bieg Uliczny im. Wojciecha KorfantegoJan WydraM360:32:5610km4
2019.04.07Pani Mogiła XrunAgata GomółkaK3004:08:3532km7
2019.04.07Pani Mogiła XrunJustyna PotaczekK3004:08:2032km6
2019.04.07Pani Mogiła XrunMarek NadkańskiK5003:47:4532km6
2019.04.07BEH OSLOBODENIA O PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE LIKAVKAJan WydraM4043:23,112km1
2019.04.07BEH OSLOBODENIA O PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE LIKAVKAEmil DrabikM3044:15,112km1
2019.04.07BEH OSLOBODENIA O PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE LIKAVKAMariusz PapieżM24-3459:59,612km9
2019.03.30BEH OSLOBODENIA OBCE DOLNÁ LEHOTA A 1. SLOVENSKÉHO KOZMONAUTADamian Ziemianin10km2
2019.03.30BEH OSLOBODENIA OBCE DOLNÁ LEHOTA A 1. SLOVENSKÉHO KOZMONAUTAMichał Talaga10km1
2019.03.30BEH OSLOBODENIA OBCE DOLNÁ LEHOTA A 1. SLOVENSKÉHO KOZMONAUTAEmil Drabik10km1
2019.03.30BEH OSLOBODENIA OBCE DOLNÁ LEHOTA A 1. SLOVENSKÉHO KOZMONAUTAAgnieszka Jasek10km2
2019.03.30BEH OSLOBODENIA OBCE DOLNÁ LEHOTA A 1. SLOVENSKÉHO KOZMONAUTAZygmunt Łyżnicki10km2
2019.03.23VÝSLEDKOVÁ LISTINA Jasenie 2019Justyna PotaczekK19-3900:22:165km4
2019.03.23VÝSLEDKOVÁ LISTINA Jasenie 2019 Jan WydraM40-4900:32:2410km2
2019.03.23VÝSLEDKOVÁ LISTINA Jasenie 2019 Michal Talaga
M40-4900:32:3910km3
2019.03.23VÝSLEDKOVÁ LISTINA Jasenie 2019 Zygmunt ŁyżnickiM60-6900:22:325km4
2019.03.17IX Bieg Pawła Lorensa
Otwarte Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km
Janusz WójcikM50-5900:36:41:5810km1
2019.03.17IX Bieg Pawła Lorensa
Otwarte Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km
Janusz SarnickiM50-5900:40:13:4610km3
2019.03.17IX Bieg Pawła Lorensa
Otwarte Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km
Ryszard PudziszM50-5900:40:43:9410km5
2019.03.17IX Bieg Pawła Lorensa
Otwarte Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km
Jan WydraM40-4900:33:53:9410km1
2019.03.17IX Bieg Pawła Lorensa
Otwarte Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km
Michał TalagaM40-4900:34:14:1810km2
2019.03.17IX Bieg Pawła Lorensa
Otwarte Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km
Emil DrabikM16-2900:34:28:3310km2
2019.03.10Bieg Wiosenny z metą na Stadionie ŚląskimJanusz WójcikM50-5900:36:1710km1
2019.01.26V Zimowy Maraton BieszczadzkiMichał DyrekM3004:12:16,744,6km19
2019.01.19Zimowy UltraJanosikMarek NadkańskiWeteranM01:00:4310km1
2019.01.19Zimowy UltraJanosikAgata GomółkaK02:46:3220km1
2018.12.31XXVIII Gorlicki Bieg Sylwestrowy Jan WydraM4000:32:1610km2
2018.12.31XXVIII Gorlicki Bieg Sylwestrowy Michał TalagaM4000:33:5510km4
2018.12.31XXVIII Gorlicki Bieg Sylwestrowy Janusz WójcikM5000:35:3910km2
2018.12.31XXVIII Gorlicki Bieg Sylwestrowy Michał DyrekM3000:38:3310km14
2018.12.31XXVIII Gorlicki Bieg Sylwestrowy Justyna PotaczekK00:23:495km12
2018.12.16Winter Ultra Trail MałopolskaAgata GomółkaK09:24:4945km21
2018.12.15Bieg po(d) choinkę Nowy TargJan Wydra00:17:515,2km1
2018.12.15Bieg po(d) choinkę Nowy TargPiotr Kita00:18:135,2km2
2018.12.15Bieg po(d) choinkę Nowy TargZygmunt Łyżnicki00:25:005,2km30
2018.12.02Grand Prix Krakowa w biegach górskich 2018/2019Agata GomółkaK3001:22:22,1611,6km37
2018.12.02Grand Prix Krakowa w biegach górskich 2018/2019Michał DyrekM3000:53:3811,6km10
2018.12.02XIV Bieg Barbórkowy RybnikJan WydraM4000:33:3110km1
2018.12.02XIV Bieg Barbórkowy RybnikPiotr KitaM3000:35:1910km6
2018.12.02XIV Bieg Barbórkowy RybnikJanusz WójcikM5000:36:3210km3
2018.11.18XRUN Biała DamaMarek Nadkański02:07:2018km24
2018.11.18XRUN Biała DamaAgata GomółkaK 02:32:1418km8
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Zygmunt ŁyżnickiM6000:46:14,1010km5
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Marek NadkańskiM5000:43:27,4310km12
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Michał DyrekM3000:39:44,2810km9
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Michał TalagaM3000:35:30,8410km1
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Jan Wydra00:32:49,7210km2
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Agata Gomółka K3000:48:04,4010km3
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Piotr KitaM3000:16:32,015km4
2018.11.11V Zakopiański Bieg Niepodległości Justyna PotaczekK3000:23:57,115km10
2018.10.28Grand Prix Krakowa w biegach górskich 2018/2019Agata GomółkaK3001:10:31,9611,6km13
2018.10.27Bieg Sztafet 100 km na 100-lecie odzyskanie niepodległości MOK Mszana Dolna05:13:33,73100km2
2018.10.21Perły Małopolski - Gorczański Park NarodowyMarek NadkańskiM5001:12:2114,1km1
2018.10.20Goral Run - Spiska BelaJan Wydra01:15:17,1321km1
2018.10.20Goral Run - Spiska BelaPiotr KitaM3000:34:09,0510km1
2018.10.20Goral Run - Spiska BelaRyszard KobajłoM5000:39:24,6110km1
2018.10.20Goral Run - Spiska BelaZygmunt ŁyżnickiM6000:44:46,7310km1
2018.10.14XI Żorski Bieg UlicznyJanusz WójcikM5000:37:1710km1
2018.10.145. PZU CRACOVIA Półmaraton KrólewskiAgata GomółkaK3001:53:5921km111
2018.10.145. PZU CRACOVIA Półmaraton KrólewskiMarek NadkańskiM5001:34:2521km34
2018.10.13V Podbieg na Makowice - RytroRyszard Kobajło00:48:407,5km5
2018.10.07Obidowa Głuszec Półmaraton Jan Wydra 01:29:19,5421km1
2018.10.07XRUN - Ołtarz w chmurach - ĆwilinAgata Gomółka03:07:3921km73
2018.10.07XRUN - Ołtarz w chmurach - ĆwilinMarek Nadkański02:24:4821km18
2018.09.3012. PZU Bieg Trzech KopcówAgata GomółkaK3001:08:0213km27
2018.09.30Sądecka Dycha o Puchar NewaguJan WydraM4000:33:1110km2
2018.09.30Sądecka Dycha o Puchar NewaguPiotr KitaM3000:34:3510km2
2018.09.30Sądecka Dycha o Puchar NewaguJanusz WójcikM5000:36:1110km1
2018.09.30Sądecka Dycha o Puchar NewaguRyszard KobajłoM5000:38:1410km2
2018.09.30Sądecka Dycha o Puchar NewaguMarek NadkańskiM5000:41:5710km9
2018.09.30Sądecka Dycha o Puchar NewaguJustyna PotaczekK3000:49:0110km8
2018.09.29Bieg społeczności Horna Lehota Zygmunt ŁyżnickiM6000:24:37,25,380km2
2018.09.29Bieg społeczności Horna Lehota Ryszard Kobajło M5000:40:46,89,648km3
2018.09.29Bieg społeczności Horna Lehota Jan Wydra M4000:33:54,59,648km1
2018.09.23NORAFTRAIL 3xMogielicaAgata Gomółka03:25:5426km18
2018.09.23NORAFTRAIL 3xMogielicaMarek Nadkański03:09:0326km15
2018.09.1639 Bieg Powsinogi, Wadowice Jan WydraM4000:53:35,2615km1(KW), 3(KG)
2018.09.15Ogólnopolski Bieg i Marsz Niepodległości, ZalesieMarek NadkańskiM5000:48:31,3210km3
2018.09.15Ogólnopolski Bieg i Marsz Niepodległości, ZalesieMariusz PapieżM3000:48:45,4610km4
2018.08.26Hatova Dvanastka, BardejovRyszard KobajłoM5000:49:02,212km4
2018.09.15Ogólnopolski Bieg i Marsz Niepodległości, ZalesieZygmunt ŁyżnickiM6000:55:14,2410km2
2018.09.15III Srebrna Dziesiątka, OlkuszAgata GomółkaK3000:46:5810km2
2018.09.15III Srebrna Dziesiątka, OlkuszJanusz WójcikM5000:39:0910km1
2018.09.099. TAURON Festiwa Biegowy - Runek Run, Krynica Zdrój Jan WydraM4001:28:4722km1
2018.09.099. TAURON Festiwa Biegowy - Runek Run, Krynica Zdrój Ryszard KobajłoM5001:57:3622km1
2018.09.099. TAURON Festiwa Biegowy - Runek Run, Krynica Zdrój Marek NadakańskiM5001:59:18 22km2
2018.09.099. TAURON Festiwa Biegowy - Runek Run, Krynica Zdrój Agata GomółkaM3002:19:0322km11
2018.09.08Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor, WadowiceJanusz WójcikM5000:17:155km1
2018.09.02Bieg po Oddech, Zakopane Janusz WójcikM5000:17:40,645km1
2018.09.02Biegnij Dąbrowo, Dąbrowa TarnowskaJan Wydra00:34:5510km1
2018.09.02Biegnij Dąbrowo, Dąbrowa TarnowskaZygmunt ŁyżnickiM6000:46:3510km2
2018.09.02Ultra Janosik, Ledwo DychaMarek Nadkański Wetrean00:41;56,6610 km2
2018.09.02Ultra Janosik, Ledwo Dycha, Zbójnicka ŚlebodaAgata GomółkaSenior K04:32:25,2835 km6
2018.09.02Ultra Janosik, Ledwo Dycha, Zbójnicka ŚlebodaMarcin DyrekSenior M05:03:54,0335km23
2018.08.30Peły Małopolski - Babiogórski Park Nardowy, ZawojaMarek NadkańskiM5001:14:301

ZAWODNICY

AGATA GOMÓŁKA
JAN WYDRA
JANUSZ SARNICKI
JANUSZ WÓJCIK
JERZY CZYSZCZOŃ
JUSTYNA POTACZEK
MAREK NADKAŃSKI
MARIUSZ PAPIEŻ
MICHAŁ DYREK
MICHAŁ TALAGA
PIOTR KITA
RYSZARD KOBAJŁO
SABINA WYDRA
ZYGMUNT ŁYŻNICKI