Z radością prezentujemy repertuar na weekend otwarcia KINA LUBOŃ 2.0 🤩🥰🎞💚
Sprzedaż biletów w kasie kina ruszy już w najbliższy wtorek (w godzinach pracy MOK: 11:00 – 19:00) 🎫
Sprzedaż online rozpocznie się w sobotę 19 października 😊
CO BĘDZIE GRANE? 🤩⬇️
📆 piątek, 25 października
🕒 20.00 FILM OTWARCIA:
WANDA RUTKIEWICZ. OSTATNIA WYPRAWA
reż. Eliza Kubarska, Polska 2024, 80’ (film dokumentalny)
Fascynujący dokument o Wandzie Rutkiewicz – pierwszej kobiecie świata i pierwszej osobie z Polski na najwyższych szczytach ziemi. Rutkiewicz bez zaproszenia wkroczyła w męski świat wypraw wysokogórskich i zapłaciła za to najwyższą cenę. Narratorką filmu jest sama bohaterka, której audio-pamiętnik został znaleziony wśród sterty materiałów archiwalnych.
📆 sobota, 26 października
🕒 15.00 BYŁ SOBIE KOT (10 Lives)
reż. Christopher Jenkins, GB/CA 2024, 84’ (film animowany – dubbing PL)
Zwariowana komedia o pewnym krnąbrnym kocie, który przeżywając szalone przygody orientuje się, że nie jest pępkiem świata. Gdy na skutek wariackiego wybryku traci ostatnie już – dziewiąte – życie, staje mordka w mordkę z nieodwracalnym. Błyskotliwa, niezwykle zabawna i dająca do myślenia animowana opowieść dla całej rodziny.
🕒 17.00 WANDA RUTKIEWICZ. OSTATNIA WYPRAWA
🕒 19.00 KULEJ. DWIE STRONY MEDALU
reż. Xawery Żuławski, Polska 2024, 139′ (film fabularny)
Historia Jerzego i Heleny Kulejów. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.
🕒 21.45 OLDBOY (Oldeuboi)
reż. Park Chan-wook, KP 2004, 120’ (film fabularny)
Nagrodzone na festiwalu w Cannes, kultowe koreańskie dzieło. Prowadzący zwyczajne życie Oh Dae-su zostaje porwany i uwięziony w niewielkim pokoju.Z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on stał się głównym podejrzanym. Gdy mężczyzna zostaje uwolniony po piętnastu latach, postanawia odszukać człowieka, który zniszczył mu życie.
📆 niedziela, 27 października
🕒 15.00 BYŁ SOBIE KOT (10 Lives)
reż. Christopher Jenkins, GB/CA 2024, 84’ (film animowany – dubbing PL)
🕒 17.00 KULEJ. DWIE STRONY MEDALU